niedziela, 8 listopada 2015

Śniadanie daje MOC!!!

"Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!"

Nasza szkoła przyłączyła się do programu edukacyjnego "Śniadanie daje moc".
6 listopada klasa III c ,z wychowawczynią Panią Edyta Kalinowską - Hanką oraz dzieci ze świetlicy Pani Katarzyny Zajdel i Beaty Majczak  zorganizowały wspólne śniadanie. Na zajęcia zostały zaproszone wszystkie pierwsze klasy. Uczniowie z klasy III c zaprezentowali w formie teatrzyku kukiełkowego wiersz Jana Brzechwy pt. "Na straganie", zaśpiewali piosenkę pt. "Witaminki". Zaproszeni goście mogli wysłuchać prezentacji, która odnosiła się do zasad zdrowego odżywiania. Na koniec dla zaproszonych gości, odbyła się degustacja  przedstawiająca zdrowe śniadanie.
Na zajęciach świetlicowych dzieci zasiadły do wspólnie przygotowanego śniadania. Na stołach znalazły się owoce, warzywa, płatki, jogurty, mleko, miód, wędlina i sery.
Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywaniu śniadania zarówno w domu jak i szkole.

ZAPRASZAMY DO GALERII:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz