środa, 20 maja 2015

Bajkowa kraina

     Uczniowie klasy 1a i 1d, mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Zajęcia te były podróżą do Krainy Bajki, podczas których  "weszliśmy" do tej magicznej krainy i troszkę w niej pomieszkaliśmy.
      W sposób aktywny i z uśmiechami na twarzach podróżowaliśmy po różnych mniej i bardziej znanych nam bajkach tj. np. Kopciuszek, Piękna i Besta, Pocahontaz, Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, poznając ich magiczny świat. Dzięki elementom dramy mieliśmy okazję wcielić się w role lubianych przez nas postaci i choć przez chwile poczuć się jak Kopciuszek, czy Besta i Pinokio.
      Bajka w życiu dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym odgrywa ogromną rolę. Magia ułatwia dzieciom zrozumienie skutków zdarzeń i daje wsparcie. Szczęśliwe zakończenie zapewnia maluchom obniżenie poziomu lęku, radość i optymizm. Dzieci zaczynają wyjaśniać sobie świat w sposób bardziej racjonalny. Próbują oceniać postacie oraz zastanawiać się nad ich zachowaniem. Baśnie rozwijają więc świadomość, refleksyjność, wyobraźnię, wzbogacając przy tym mowę. Dlatego czytajmy swoim dzieciom jak najwięcej i jak najczęściej wprowadzajmy je do tego magicznego, pięknego świata. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz